به سايت تخصصی تجارت، تکنولوژی، و صنعت خوش آمديد!

در این سایت، بیست ترین مطالب و رویداد های مرتبط با تجارت، تکنولوژی، و صنعت ایران و جهان تنها یک کلیک با شما فاصله دارند. اگر شما در هر کدام از این حوزه ها فعال هستید احتمالا نمی توانید این مطالب را از دست دهید زیرا هم این مطالب به روز هستند و هم به جنبه های آموزشی و پژوهشی توجهی ویژه شده است و ایده ها و افق های جدید در این حوزه ها به خوانندگان معرفی می شوند.

در تجارت

بدون آگاهی از اوضاع بازار و معاملات روز، قادر به انجام معاملات و سرمایه گذاری های مطمئن و سودآور نخواهید بود.

در تکنولوژی

بدون آگاهی از آخرین دستاورد های علمی و فنی قادر به  برنامه ریزی و توسعه امور اداری، تجاری، و صنعتی خود نخواهید بود.

در صنعت

بدون دانستن نیازهای واقعی جامعه قادر به تولید و فروش محصولات کارآمد و ارتباطات دامنه دار با مشتریان خود نخواهید بود.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

بازاریابی به سبک تازه کاران

4. بهمن 1389 - 23:48 - فرناد | |

امروز یکی از دوستان رفته بود که یک مدل معلوم گوشی تلفن همراه از برند X را بخرد.  فروشنده که اتفاقا همان مدل از همان برند را در فروشگاه خود داشت به او پیشنهاد داد که مدل مشابه از برند Y را که 10 درصد ارزان تر هم بود بخرد و بر این پیشنهاد خود اصرار داشت. دوست ما هم که کمی گیج شده بود با من تماس گرفت و گفت که کدامش را بخرد و من هم بعد از بررسی مشخصات فنی دو گوشی گفتم که همان برند X را بخرد. ظاهرا فروشنده از این موضوع کمی ناراحت شده بود و دوست من هم کمی از این موضوع تعجب کرده بود زیرا که در نهایت گوشی گران تر را خریده بود. در توضیح به دوست خود گفتم  که احتمالا فروشنده از فروش گوشی ارزان تر سود بیشتری می برده است.  این موضوع ریشه در نوع بازاریابی تولید کنندگان و وارد کنندگان کالا در ایران دارد:

تازه های نمایشگاه CES 2011

نمایشگاه CES معروف ترین نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی در جهان می باشد که در ابتدای هر سال میلادی در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار می شود. نکته حائز اهمیت در مورد این نمایشگاه که کمتر به آن اشاره می شود این است که لوازم الکترونیکی که توسط مصرف کننده نهایی استفاده می شوند، کانون اصلی توجه این نمایشگاه هستند و اگرچه تکنولوژی های مرتبط با زیر ساخت های الکترونیکی و مخابراتی نیز در این نمایشگاه حضور دارند، اما موضوع اصلی نمایشگاه نیستند.

شبکه تلفن همراه نسل چهارم یا 4G

27. دى 1389 - 23:22 - فرناد | |

مدتی است که گوشی های تلفن همراه با عنوان 4G به بازار جهانی عرضه شده اند. اگرچه تعداد این گوشی ها در حال حاضر محدود است اما حکایت از روند رو به توسعه نسل چهارم شبکه های تلفن همراه دارد. تعداد محدودی از اپراتورهای تلفن همراه در جهان نیز سرویس نسل چهارم خود در بعضی از مناطق را آغاز کرده اند. به طور مثال Verizon از ماه گذشته ارائه این سرویس را در 38 شهر آمریکا با پوشش جمعیتی 110 میلیون نفر آغاز کرده است.

اما آنچه به عنوان شبکه نسل چهارم از سوی سرویس دهنده ها معرفی می شود در واقع نسل چهارم نیست بلکه نوع پیشرفته نسل سوم است که سرعتی انتفال داده ها در آن در حدود 10 برابر نسل سوم معمول است. در صورتیکه آنچه به عنوان شبکه نسل چهارم از سوی اتحادیه جهانی مخابرات یا ITU مطرح است و استاندارهای آن در حال حاضر در حال تدوین است باید سرعتی در حدود 100 برابر نسل سوم فعلی داشته باشد. سرعت مورد نظر ITU بین 100 تا 1000 مگابیت در ثانیه است.

پا پوش های جدید

27. دى 1389 - 15:31 - فرناد | |

 

بعضی از ورزش ها همانند ژیمناستیک را معمولا نمی توان با کفش انجام داد و همینطور بعضی از افراد هستند که در محیط خانه ترجیح می دهند از دمپایی استفاده نکنند. برای محافظت پوست پای این افراد از آسیب های مختلف، طراحی به نام Frieke Severs پا پوش هایی را از جنس پلاستیک انعطاف پذیر طراحی کرده است که Footsticker نامیده می شوند و همانطور که در شکل مقابل مشاهده می کنید به قسمت های آسیب پذیر تر پوست پا چسبیده و از آنها محافظت می کنند.

هدف این است که راحتی پا برهنه بودن و حفاظت کفش و دمپایی به صورت توام قابل دستیابی باشند. این پاپوش ها در سه طرح مختلف ساخته شده اند که هر کدام از آنها برای یک نوع فعالیت خاص مناسب است و در شکل مقابل ساده ترین نوع آن را مشاهده می کنید.

کمودور 64 جدید در راه آمدن به بازار

27. دى 1389 - 14:16 - فرناد | |

اگر شما بالای 30 سال سن دارید احتمال اینکه از این کامپیوتر خانگی معروف دهه 1980 استفاده کرده باشید وجود دارد. به خصوص آنهایی که گیم باز بودند با دو بازی هیجان انگیز The Last Ninja و Kick off خود را خفه می کردند. خیابان جمهوری تهران نیز بورس خرید و فروش بازی ها و نرم افزار های این سیستم خانگی بود. برای جوان تر ها ذکر این نکته می تواند جالب باشد که بازی های این سیستم و خواهر بزرگ تر آن (کمودور 128) از روی نوار کاست load می شدند. حالا شرکت کمودور برای زنده کردن خاطرات طرفداران قدیمی خود یک PC را در Case قدیمی کمودور 64 جای داده با این ویژگی که علاوه بر boot شدن با ویندوز می تواند در حالت شبیه ساز کمودور 64 نیز boot شده و تمام بازی های قدیمی را به همان شکل اصلی آنها اجرا کند.

 

تصویر از Wired.com

آیا عمر رابطه استاد-شاگردی به سر آمده؟

10. دى 1389 - 16:21 - فرناد | |

انتخاب یک الگو و استادکار در محیط کار چیزی است که معمولا برای پیشرفت در کار مورد تاکید قرار می گیرد. اما به نوشته نشریه Harvard Business Review در دنیای به سرعت در حال تغییر امروز، عمر رابطه استاد-شاگردی به سر آمده است. در واقع به جای انتخاب یک فرد خاص به عنوان الگو؛ نیاز است که از چند فرد حرفه ای که هر کدام در حوزه خاصی تبحر دارند به عنوان یک گروه مشاور شخصی کمک بگیرید.

لازم نیست که تمام مشاوران شخصی خود را در یک جلسه ملاقات کنید، بلکه در موقع لزوم می توانید با هر کدام از آنها به تنهایی ملاقات کنید. در انتخاب این افراد دقت کنید که در حوزه مورد نظر، از شما دارای سابقه کار بیشتر و یا مهارت بالاتری باشند.

منبع: Reuters.com

رتبه بندی کیفی سازندگان دوربین دیجیتال در سال 2010

10. دى 1389 - 14:27 - فرناد | |

در ششمین و آخرین پست از سری ششگانه رتبه بندی سازندگان محصولات سخت افزاری که توسط نشریه معروف PCWorld انجام شده است، به رتبه بندی تولید کنندگان دوربین های دیجیتالی می پردازیم. همانطور که می دانید این رتبه بندی بر اساس نظر سنجی از هزاران مصرف کننده ای انجام شده است که این محصولات را خریداری و استفاده کرده اند.  در این نظر سنجی کیفیت ساخت، دوام، و خدمات پس از فروش دوربین ها مورد بررسی قرار گرفته اند. بر طبق اظهار PCWorld دو شرکت اول در جدول یعنی Panasonic و Canon تفاوت معنی داری با دیگر سازندگان دوربین داشته اند. جدول زیر گویای جزئیات بیشتر از این رتبه بندی است. امیدواریم که این پست های ششگانه برای مصرف کنندگان، و وارد کنندگان و توزیع کنندگان این کالاها مفید بوده باشد.

 

تصویر از PCWorld.com

رتبه بندی کیفی سازندگان چاپگر در سال 2010

10. دى 1389 - 14:13 - فرناد | |

در پنجمین پست از سری ششگانه رتبه بندی سازندگان محصولات سخت افزاری که توسط نشریه معروف PCWorld انجام شده است، به رتبه بندی تولید کنندگان چاپگرهای تجاری و خانگی می پردازیم. همانطور که می دانید این رتبه بندی بر اساس نظر سنجی از هزاران مصرف کننده ای انجام شده است که این محصولات را خریداری و استفاده کرده اند.  در این نظر سنجی کیفیت ساخت، دوام، و خدمات پس از فروش چاپگرها مورد بررسی قرار گرفته اند. به طور متوسط 7 درصد از مصرف کنندگان اظهار کرده اند که چاپگر آنها دچار یک مشکل جدی شده است. جدول زیر گویای جزئیات بیشتر از این رتبه بندی است.

تصویر از PCWorld.com

منبع: PCWorld.com

رتبه بندی کیفی سازندگان کامپیوتر رومیزی در سال 2010

10. دى 1389 - 13:34 - فرناد | |

در چهارمین پست از سری ششگانه رتبه بندی سازندگان محصولات سخت افزاری که توسط نشریه معروف PCWorld انجام شده است، به رتبه بندی تولید کنندگان کامپیوتر های رومیزی (Desktop) می پردازیم. همانطور که می دانید این رتبه بندی بر اساس نظر سنجی از هزاران مصرف کننده ای انجام شده است که این محصولات را خریداری و استفاده کرده اند.  در این نظر سنجی کیفیت ساخت، دوام، و خدمات پس از فروش کامپیوتر ها مورد بررسی قرار گرفته اند. در این نظرسنجی 30 درصد از مصرف کنندگان اظهار کرده اند که کامپیوتر آنها به مشکلی برخورد کرده است که باعث غیر قابل استفاده شدن آن شده است و 21 درصد نیز اظهار کرده اند که مشکل آنها هرگز توسط واحد پشتیبانی تولید کننده مربوطه حل نشده است. جدول زیر رتبه بندی مذکور را نشان می دهد.

تصویر از PCWorld.com

منبع: PCWorld.com

راه حل های موقت را کنار نگذارید

6. دى 1389 - 23:15 - فرناد | |

به هنگام انجام تغییرات، سازماندهی مجدد واحد کاری، و یا توسعه سیستم های جدید، اغلب افراد به دنبال راه حلی می گردند که حداکثر عمر و دوام ممکن را داشته باشد. اما به نوشته نشریه Harvard Business Review هیچ چیزی عمر پایدار ندارد و پیدا کردن یک راه حل دائمی در خیلی از اوقات غیر ممکن و غیر معقول است. بنابراین دفعه دیگر که می خواهید یک تغییر بزرگ در کارتان ایجاد کنید از یک راه حل گذرا استفاده کنید نه یک راه حل نهایی.

واقعیت این است که هر راه حلی یک طول عمری دارد و هنگامی که طول عمر آن تمام شود شما باید یک راه حل جدید برای مساله خود پیدا کنید. بنابراین به دنبال یک راه حل ابدی نباشید.

منبع: Reuters.com

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در تالار های گفتگو نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

ممکن است که بعضی از مطالب مندرج در سایت به صورت غیر رایگان ارائه شوند که در این صورت برای دسترسی به آنها علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.