محلی برای معرفی و بررسی تخصصی کالا و خدمات

موجود در بازار

تولید کنندگان
می توانند به صورت رایگان بهترین محصولات و خدمات خود را معرفی و توصیف نمایند.

کارشناسان
می توانند به صورت رایگان در مورد محصولات و خدمات موجود در بازار تحلیل و نظر دهند.

مصرف کنندگان
می توانند کاملا رایگان در مورد کیفیت و قیمت محصولات و خدمات موجود در بازار نظر دهند.

نشر همزمان

همزمانی محتوا

زیباترین آبشارهای جهان

قطعا آبشارها جاذبه های طبیعی زیبایی هستند که می توانند توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کنند و بازدید از آنها تجربه ای منحصربفرد برای آنها می آفریند. در اینجا به بررسی 10 آبشار زیبای جهان به اختصار می پردازیم.

 

1. آبشارهای (Victoria) در زیمبابوه

آبشارهای ویکتوریا زیبایی منحصربفردی دارند. این آبشارها در زامبیا و مرز زیمبابوه واقع شده و 108 متر ارتفاع دارند. 

 

2. آبشارهای (Iguazu) در آرژانتین / برزیل

این آبشارها در مرز برزیل و آرژانتین یافت شده اند . ارتفاع چندان زیادی ندارند (87 متر) ولی زیبایی آنها بسیار تاثیرگذار است.

 

3. آبشارهای (Angel) در ونزوئلا

آبشار آنجل، مرتفع ترین آبشار در جهان است که 979 متر ارتفاع دارد. این آبشار از طریق پارک ملی کانایما که تحت محافظت یونسکو است، قابل بازدید می باشد. نام این آبشار نیز برگرفته از نام جیمز آنجل، هوانورد آمریکایی است که این آبشار توسط او کشف شده است.

 

4. آبشارهای (Kaieteur) در گیانا 

این آبشارها 226 متر ارتفاع دارند و توجه بسیاری از گردشگران به ویژه علاقمندان به سفرهای ماجراجویانه را به خود جلب کرده اند.

 

5. آبشارهای (Niagara) در آمریکا / کانادا

بدون شک آبشارهای نیاگارا بسیار شناخته شده و معروف هستند. این آبشارها در مرز آمریکا و کانادا واقع شده اند. این آبشار از دو بخش تشکیل شده است: آبشار نعل اسبی در بخش کانادایی و آبشار آمریکایی در بخش آمریکایی. آبشارهای نعل اسبی جذاب تر هستند و 53 متر ارتفاع دارند. در حالی که آبشارهای آمریکایی تنها 21 تا 30 متر ارتفاع دارند.

 

6. آبشار (Gullfoss) در ایسلند

این آبشار منحصربفرد در جنوب غربی ایسلند واقع شده است. ارتفاع چندان زیادی ندارد ولی با این وجود بسیار زیباست.

 

7. آبشار (Plitvice) در کرواسی

این آبشارها در پارک ملی دریاچه پلیتوایس قرار دارند. ارتفاع چندان زیادی ندارند ولی بسیار جذاب و زیبا هستند.

 

8. آبشار (Yosemite) در آمریکا

این آبشار، بلندترین آبشار در آمریکای شمالی محسوب می شود که 739 متر ارتفاع دارد و در کالیفرنیا واقع شده است. آب این آبشار از برف ذوب شده است.

 

9. آبشار (Sutherland) در نیوزیلند

این آبشار در فیوردلند واقع شده و 580 متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین آبشارهای جهان محسوب می شود. نام این آبشار برگرفته از نام دونالد ساترلند کاشف این آبشار می باشد.

 

10. آبشار (Nohkalikai) در هند

این آبشار در هند واقع شده است. 335 متر ارتفاع دارد و بسیار جذاب و تاثیرگذار است. در پایین آبشار حوضچه ای ایجاد شده است که آب آن سبز رنگ می باشد.

 

منبع: placetoseeinyourlifetime.com

 

دسترسی به مطالب این سایت آزاد است و نیازی به ثبت نام و یا پرداخت آبونمان ندارد. اگر می خواهید در مورد مطالب مندرج در سایت و یا مباحث مطرح در فروم ها نظر دهید، باید در سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید.

برای پست مطلب در سایت و معرفی و بررسی محصولات و خدمات مورد نظر خود، علاوه بر ثبت نام در سایت باید از سوی مدیر سایت به عنوان کاربر ویژه ثبت شوید. برای اطلاعات بیشتر "راهنمای عضویت" را بخوانید.

ذکر مطالب رایگان مندرج در این سایت در سایت ها و یا رسانه های دیگر با ذکر نام سایت 20ترین به عنوان مرجع مطلب، بلا مانع می باشد. ذکر مطالب غیر رایگان در هر صورت و به هر شکلی غیر مجاز می باشد.